Shipping Worldwide.
tr en de ru

Chıld Securıty

İmalatçılar ve perakendeciler, ürettikleri ve tedariğini sağladıkları ürünlerin güvenliğini sağlamak için ‘’kordonlu iç mekan perdeleri’’ için zorunlu standartları takip etmeleri gerekmektedir.
1 Ocak 2015 itibariyle, ulusal olarak zorunlu standartlar getirilmiştir.
ÇOCUKLARI KORUMA ADIMLARIKurulumcular, ürünlerin kurulumunda, güvenli olduğundan emin olmak için her ne kadar standartlara uygun çalışsalar da, evinizdeki küçük çocukların güvenli kalmalarını sağlamak için kendi adımınızı atmanız önemlidir. Perde zincirlerine/kordonlarına yakın olan karyolalar da uyuyan çocuklar, uykularında bu zincirlere/kordonlara kolları veya bacakları dolanarak kan dolaşımı durması durumunda ölümcül sonuçlar doğurabilir.Bütün evi değerlendirin: Bütün evi ele almak en iyisidir. Köşelerden, perde zincirlerinden ve diğer tüm durumladan doğabilecek kazaları değerlendirin. Tüm pencere ve panjurların etrafındaki mobilyaları kontrol edin.Çocuk Odalarını Değerlendirin: Zamanlarının büyük kısmı yatak odasında veya bir oyun odasında geçiyorsa, odaya göz atın ve pencere kapamalarının güvenliğini değerlendirin; gerekirse güvenlik kiti takın.
Mobilyalarınızı pencerelerden uzaklaştırın. Mümkünse karyolaları ve mobilyaları penceresiz duvarlara taşıyın.
Çocukları kablolardan uzak tutun: Bebek karyolaları, sandalyeler veya yataklar gibi hareketli mobilyaları kablolardan uzak tutun.Tüm perde zincirlerini/kordonlarını düzenli olarak kontrol edin: Zincirlere/kordonlara dikkat edin. Bunların hepsinin düzgün çalışıp çalışmadığından, yıpranmadığından ve çocukların erişemeyeceğinden emin olun. Yıpranmış kordonlarınızı ve güvenlik kitlerinizi değiştirin.